תלמידים, הורים, צוות החינוכי, וכל קהילת בית ספר 

"דגניה- ע"ש עליזה-ארבלי"-

חודש חלף מאז התחלנו את שנת הלימודים ואני עדיין נרגשת. הלב מסרב להאט את קצבו ותחושת החג עדיין נישאת באוויר, שנת הלימודים תשע"ט לפנינו.

תחושת השליחות והאחריות העצומה מצטרפים להתרגשות ושמחה שמלווה אותי  לקראת אתגרים חדשים.

"אתגרים הם מה שעושים את החיים למעניינים, ולהצליח באתגרים הוא מה שעושה את החיים לבעלי משמעות". (ג'ושוע ג'. מארין)

תפיסתי החינוכית מדברת על טיפוח אישיותו של התלמיד, תוך שימת דגש על כבוד האדם, 

כיחיד המממש את הפוטנציאל הגלום בו וכאזרח תורם ומעורב בחברה דמוקרטית.                                   פיתוח הוליסטי של מכלול כישוריו של התלמיד; פיתוח יחסים בינאישיים המבוססים על הגינות, אכפתיות והומניות; פיתוח אקלים חברתי המאפשר מוגנות, סובלנות ואמפתיה כלפי אחרים. פיתוח אקלים אינטלקטואלי, המעודד עושר תרבותי, גיוון רב של עמדות ודעות, חשיבה אוטונומית, ביקורתית ויצירתית; פיתוח הוראה משמעותית הרלוונטית לעולם התלמידים ולמציאות בה הם חיים, תוך מחויבות לדיאלוג תמידי בין כל שותפי הלמידה.

ערך חודש תשרי בו אנו מתחילים את השנה, הנו שיתוף והשתתפות, אני מאמינה ששיתוף פעולה בין הצוות החינוכי לבין ההורים הינה הכרחית להצלחתם של הילדים בבית הספר. חשוב שכולנו נזכור ששיתוף פעולה מיטבי ביננו יביא להצלחתם של התלמידים! שמירה על כבודם של כל השותפים הינה בסיס לעבודה טובה ולהצלחה! כבדו את כללי ההידברות ביננו, דברו בכבוד אלה על אלו והאחד לשני ובעיקר זכרו את מטרתנו המשותפת!

קיבלתי בית ספר ראוי להערכה על עשייה רבת פעלים במהלך השנים, לא קל להיכנס לנעליה של יונה שליוותה אותי בצעדיי הראשונים במסירות רבה ועל כך נתונה לה תודתי. התקבלתי בברכה על ידי כל חברי הצוות המקצועי והמסור של בית הספר, וכולנו יחד מחויבים להמשיך בעשייה ולעבוד במסירות כדי ליצור לתלמידנו בית ספר מטפח, מקדם, ובית חם עבור כולם.

אנו מקדמים בברכה ובידיים פרושות לרווחה- את תלמידי כיתות א'  שהצטרפו  למשפחת "דגניה" , אנו מבטיחים לחבק , לעטוף ולעשות כל שביכולתנו לאפשר השתלבות מהירה ומיטבית.

בבית ספר "דגניה" מובילים, ומנחילים תרבות בה ערכי כבוד האדם, מצוינות, מעורבות חברתית קהילתית, דאגה לסביבה ואהבת הארץ - הם ערכים מרכזיים. בחזוננו אנו מובילים ומחנכים לעולם טוב יותר עולם בו אחדות היא לא נושא שנתי אלא אורח חיים. כוחנו באחדותנו! אינה רק סיסמה אלא המפתח להצלחתנו!

צוות בית הספר, רובו ותיק, מקצועי ובעיקר מסור לתלמידים. יש כאן עשייה בלתי נלאית מתוך תחושת שליחות! חשוב לי שתשמעו על העשייה, תהיו שותפים לה ותוקירו אותה! אנו משתפים בחלק קטנטן מהעשייה בדף הפייסבוק שלנו.

בית הספר מצוי עדיין בתהליך שיפוצים שיסתיים בשבועות הקרובים, נמשיך לטפח את השטח החיצוני יחד עם התלמידים ונרחיב את גינת בית הספר כחלק מתהליך הלימוד בנושא סביבה ירוקה. 

אני מבקשת לברך ולהוקיר מכל הלב :

תודה לצוות החינוכי של ביה"ס על היערכות נהדרת לקראת קבלת השנה החדשה. תודה לכל בעלות התפקידים ולסגניתי לני, על העזרה והתמיכה בהכנת לפתיחת שנה"ל.

תודה למנהלנית שלנו, מאיה ראובן, על עבודתה המסורה כדי לאפשר פתיחת שנת לימודים נעימה ככל האפשר, ועל היותה מקצועית תמיד!

תודה לאב הבית שלנו, אבי סימנטוב, שללא עבודתו המסורה בימים ובלילות! לא היינו מצליחים לפתוח את שנת הלימודים במועד!

תודה מיוחדת, להנהגת ההורים של בית הספר על שיתוף הפעולה לקראת פתיחת שנת הלימודים, אני מקווה שנבחרי ההורים ימשיכו לשתף פעולה עם צוות בית הספר כדי להמשיך ולקדם את המטרות המשותפות.

ברכות לליאת לויט היועצת על הולדת בנה ולרינה בן יעקב המורה לאנגלית על הולדת בנה.

ברכות למורות החדשות שהצטרפו לצוות: אירית פעור מחנכת ב' צבעוני ולעינב בלס, מחנכת עמיתה בא' ניצנים, חן לוי ממלאת מקומה של היועצת.

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, רעיון עצה או רצון לשיתוף. פנו למאיה במזכירת לקביעת פגישה אישית.