תוכנית "וראייטי חינוך" בקריית ים

"וראייטי חינוך" בקריית ים

היום (8.6.2022) התקיים יום שיא יישובי בבית הספר "עלומים" בקריית ים בנושא "חקר יזמות והמצאות" בתוכנית "וראייטי חינוך" מבית "סיסמה לכל תלמיד". תוכנית אשר משלבת את תלמידי החינוך המיוחד עם תלמידי החינוך הרגיל, ומתמקדת בשילוב והכלה של ילדים אלו בקהילה ובחברה, מתוך האמונה כי לכל תלמיד מגיעה הזדמנות שווה להגשים את הפוטנציאל הטמון בו, והבנה כי ההכלה היא הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות עבור כל מי שנוטל בה חלק. יום השיא התקיים במעמד ראש העיר-מר דוד אבן צור, מדריכה מחוזית מובילת תחום התקשוב בחינוך במחוז חיפה-גב' רחל דיאמנט, מנהל תקשוב-צפון במיזם "סיסמה לכל תלמיד"-מר אריאל שגיא, מנהל תפעול "סיסמה לכל תלמיד", מר רמי ברטי, מנהלות בתי הספר וצוותי המורים. יום השיא, אשר התקיים בראשות מנהלת בית ספר עלומים, גב' לורט פייטלוביץ ובהובלת מנהלי בתי הספר בשיתוף עם "סיסמה לכל תלמיד", החל במשחק "חפש את המטמון״ בנושא המצאות ישראליות ויזמות ולאחריו התקיים יריד החקר.

ביריד החקר הציגו תלמידי כיתות ד'-ו' מ-5 בתי הספר השותפים בתוכנית "וראייטי חינוך", את ההמצאות שלהם, פרי תהליך למידה ארוך טווח לאורך שנת הלימודים תשפ"ב של כיתות החינוך המיוחד יחד עם כיתות החינוך הרגיל. המצאות ייחודיות, לרבות בתחום ההנגשה, לאנשים שוני צרכים, אליהם נחשפו ולמדו על אודותיהם, בלמידה שיתופית, אשר מקדמת מיומנויות תקשוב ומפתחת מיומנויות מחשב ומידע מתקדמות בקרב התלמידים בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד, בשילוב עם ערכים חברתיים של הכלה, סובלנות וקבלת האחר.

הם השקיעו מאמצים רבים כדי להביא את התוצרים שלהם להצגה מול קהל וביום השיא הם הציגו לאורחים את התוצרים שלהם למען הקהילה בכלל ולמען אנשים שוני צרכים בפרט, ביניהם: 🌟 מבית הספר אורים - Fracture Medicine - ערכה לטיפול ראשוני בשברים 🌟 מבית ספר אלמוגים - מיני מנוף מברזל - מנוף קומפקטי שיסייע לאנשים עם מוגבלות בתנועה לשאת משאות כבדים 🌟 מבית ספר אמירים - בליינדסי - צמיד לבעלי מוגבלות בראייה, אשר סורק מוצרים ומספק להם את המידע הנדרש על אודותיהם 🌟 מבית ספר ימית - An Emotion Robot - כלב רובוטי שמסייע לילדים להשתלב בחברה 🌟 מבית ספר עלומים - מקל חשמלי - מקל המיועד לאנשים עם מוגבלות בראייה, אשר מתריע על מכשולים בדרך ומסייע בצליחתם. בתום היריד הוענקו תעודות לזוכים בתחרות "חפש את המטמון"! במקום 🥇 זכו תלמידים מבית הספר "ימית" במקום 🥈זכו תלמידים מבית ספר "אמירים" במקום 🥉 זכו תלמידים מבית הספר "אלמוגים"

ראש עיריית קריית ים, מר דוד צור התרשם מאוד מהרעיונות היצירתיים של הממציאות והממציאים הצעירים, אשר הציגו רגישות ומחשבה כלפי האחר והראו את העוצמה של דור העתיד של קריית ים. הוא הודה למיזם "סיסמה לכל תלמיד" ולעומד בראשו, מר אודי אנג'ל, אשר מכהן גם כנשיא "וראייטי ישראל", על התוכנית הערכית והחשובה "וראייטי חינוך", כמו גם על כל התוכניות שהעניק ומעניק המיזם לעיר במהלך 10 השנים בהם מלווה המיזם את בתי הספר בעיר, בתקשוב, בהדרכה, במשימות תוכן ערכיות ובקידום התלמידים והכנתם לעידן הדיגיטלי.