"מחשב לכל הכיתה" - דאלית אלכרמל

250 מחשבים לדאלית אלכרמל

250 מחשבים היברידיים חולקו לתלמידי דאלית אלכרמל בטקס השקת תוכנית "מחשב לכל הכיתה"

במסגרת התוכנית "מחשב לכל הכיתה" הוענקו 250 מחשבים היברידיים (נייד וטאבלט במכשיר אחד) לכל תלמידי כיתות ד' בבתי הספר היסודיים בדאליית אלכרמל.

הטקס להשקת התוכנית התקיים ביום שני (19/4/2021) במעמד ראש המועצה המקומית, מר רפיק חלבי, ובהשתתפות התורם ויו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל, מנכ"ל מכבי חיפה, מר אסף בן דב, מנכ"לית "מחשב לכל ילד", גב' אורלי תמיר, מנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג, מנהלת אגף החינוך, ד"ר חיה ילינק, מפקחים, אורחים, מנהלות ומנהלים של בתי הספר, מורות ומורים ונציגות של תלמידי שכבות ד'.

"מחשב לכל הכיתה" הוא פרויקט משותף של לשכת רוה"מ, "מחשב לכל ילד" ומיזם "סיסמה לכל תלמיד" יחד עם ראש המועצה המקומית וההורים, בו מוענקים לתלמידי כיתות ד' מחשבים היברידיים, שבהם הוטמעו תוכנות ותוכניות ללמידה משמעותית, ליצירת רצף למידה בין הכיתה לבית התלמיד. התוכנית, אשר מחוללת שינוי במודל הלמידה, כוללת הדרכה לתלמידים ולצוות החינוכי והטמעה של השימוש במחשב וכן תוכנית לימודים ייעודית, המשלבת תהליכי הוראה-למידה מתקדמים, על פי עקרונות למידה מבוססת פרויקטים (PBL - Project-Based Learning). שיטת הוראה זו מתמקדת בתלמיד ומבוססת על למידה אקטיבית, אשר משלבת בין עשייה וחקירה לרכישת ידע, והיא מקנה לתלמיד יכולות של למידה עצמאית וחשיבה המאפשרת לפתור בעיות מורכבות מסדר גבוה.

יו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל, אמר: "דאלית אלכרמל שותפה במיזם "סיסמה לכל תלמיד" למעלה מעשור, והיום אנו זוכים לצרף את בתי הספר של היישוב לפרויקט החשוב "מחשב לכל הכיתה", אשר מקדם אותם צעד נוסף במימוש החזון שלנו להכנת התלמיד לאתגרי המאה ה-21. משבר הקורונה המחיש יותר מכל את החשיבות הרבה של חלוקת מחשב אישי לכל ילד, אשר מאפשר למידה רציפה ומיטבית מקרוב ומרחוק, כמו גם את החשיבות של למידה עצמאית, אשר משולבת בלמידה מבוססת פרויקטים, הנכללת בתוכנית." אני רוצה להודות לשותפים שלנו ב"מחשב לכל ילד" ולראש המועצה, מר רפיק חלבי, על השותפות רבת השנים של היישוב עם המיזם ולאחל לנו עוד שנים רבות של עשייה למען ילדי דאלית אלכרמל."