"מחשב לכל הכיתה" בקריית גת

ביקור הנהלת "מחשב לכל ילד" בקריית גת

ביקור הנהלת "מחשב לכל ילד" בקריית גת לציון כניסת פרויקט "מחשב לכל הכיתה" לבתי הספר בעיר

בתאריך 23.6.2021 התקיים ביקור של הנהלת פרויקט "מחשב לכל ילד" ומיזם "סיסמה לכל תלמיד", בבית ספר "יד יצחק" בקריית גת, בו צוינה שנת שיא בעשייה של הפרויקט, כמו גם התקיים טקס פרידה מהיו"ר היוצא של הפרויקט, פרופ' אריה סקופ. הביקור התקיים במעמד ראש עיריית קריית גת, מר אבירם דהרי, יו"ר "מחשב לכל ילד", מר יוסי רוזן, מנכ"לית מחשב לכל ילד, גב' אורלי תמיר, מנכ"לית סיסמה לכל תלמיד, גב' מגי אסייג, מנהלת אגף החינוך בעירייה, גב' זהבה גור ומכובדים נוספים.

בביקור זכו האורחים לראות את מגוון הפעילויות של תלמידי כיתות ד', אשר הצטרפו השנה לראשונה לפרויקט "מחשב לכל הכיתה". פרויקט הדגל המשותף של לשכת רוה"מ, "מחשב לכל ילד" ומיזם "סיסמה לכל תלמיד" יחד עם ראש העיר וההורים, בו הוענקו למעלה מ-250 מחשבים היברידיים לתלמידי שכבות ד' מ-5 בתי ספר יסודיים בעיר. מחשבים שהוטמעו בהם תוכנות ותוכניות ללמידה משמעותית, ליצירת רצף למידה בין הכיתה לבית התלמיד. בביקור הציגו התלמידים את הפעילות שלהם בפרויקט "מחשב לכל הכיתה" ובכלל זאת פעילות חקר במדעים בכלים שיתופיים; "חדר בריחה" וירטואלי בנושא זהירות בדרכים, אותו בנו התלמידים בעצמם בכלי ה-WIX ואתגר מיינקראפט - פעילות מיזמית בה התבקשו התלמידים להכין כרזות מקוריות בנושא "לא לאלימות – מקוונים להידברות", בכלי מיינקראפט לחינוך. לאחר מכן עברו האורחים לתערוכת תוצרים עירונית, המשותפת לכל שכבות ד' בעיר, בה הציגו תלמידים מ-5 בתי הספר השותפים בפרויקט, את תוצרי החקר שלהם בנושא המצאות ויזמות. בתום הביקור התקיים שיח עם צוותי ההוראה ועם מנהלות בתי הספר השותפים בפרויקט. בו ציינו המורות את החשיבות הרבה של הפרויקט בפיתוח מיומנויות חשיבה מסדר גבוה ובקידום אוריינות מחשב ומידע.

ראש העיר, מר אבירם דהרי אמר כי המיזם הזה מעיד על הבנה מדויקת של הצרכים של התלמידים, של התקופה והעת הזאת ושל היבטים חברתיים קהילתיים, זהו עוד אחד ממיזמי "סיסמה לכל תלמיד" ו"מחשב לכל ילד" הפועלים בהצלחה שנים רבות בקרית גת.

יו"ר "מחשב לכל ילד", מר יוסי רוזן, אמר: "בשנת 2015 זכיתי לחנוך את פרויקט "מחשב לכל הכיתה" במגדל העמק ומאז הוא התרחב לבתי ספר נוספים השותפים במיזם "סיסמה לכל תלמיד". היום, כעבור 6 שנים אני נרגש לראות את מימוש הפרויקט מהלכה למעשה. פרויקט ששותפים בו "מחשב לכל ילד" יחד עם מיזם "סיסמה לכל תלמיד" אותו אני מלווה מיום הקמתו. התלמידים הציגו היום את פעילותם המרשימה והוכיחו שההשקעה בחינוך היא ההשקעה החשובה ביותר, וכי הדרך לצמצום פערים חברתיים היא באמצעות צמצום פערים בחינוך. בהזדמנות זו רוצה לומר תודה ליו"ר "מחשב לכל ילד" הפורש, פרופ' אריה סקופ, על פועלו ולאחל לו הצלחה במעלה הדרך. כמו כן אני מבקש להודות לשותפים שלנו ולתורמים לפרויקט וכמובן לראש העיר מר אבירם דהרי, ולאחל לנו שנזכה יחד להמשיך בקידום החינוך של ילדי קריית גת."