יזמות והמצאות באופקים

יום שיא עירוני "חקר יזמות והמצאות" באופקים 🔍

היום (31.5.2022) התקיים יום שיא עירוני באופקים בנושא "חקר יזמות והמצאות" במעמד ראש העיר-מר איציק דנינו ובהשתתפות מנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד"-מגי אסייג, מנהל ומנהלות בתי הספר בעיר ונכבדים נוספים. יום השיא נערך בבית ספר בן גוריון באופקים, בניהולה של תקוה יפרח, ובהובלת תלמידי שכבות ה' מכל בתי הספר היסודיים בעיר השותפים בתוכנית "מחשב לכל הכיתה" 💻 מבית "סיסמה לכל תלמיד".

יום השיא סיכם תהליך למידה ארוך טווח בנושא "חקר יזמות והמצאות", בו עסקו התלמידים במהלך שנת הלימודים בתוכנית "מחשב לכל הכיתה". למידה מבוססת פרויקטים, המקדמת תקשוב ומפתחת מיומנויות מחשב ומידע מתקדמות בקרב התלמידים, ובשילוב עם ערכים חברתיים של הכלה וסובלנות, אשר מלווים את כל הפעילות של מיזם "סיסמה לכל תלמיד" לאורך השנים בבתי הספר. התלמידים הציגו לאורחים את ההמצאות מעוררות ההשראה שלהם, אשר מסכמות שנה של חקר, חשיבה מחוץ לקופסה, מחשבה מקורית, יוזמה, יצירתיות, עבודה שיתופית, הסתכלות על הקהילה וצרכיה, שיווק ועוד.

לפניכם מבחר מההמצאות המקוריות שהוצגו: 🌟 ביה"ס "אביר יעקב"– נעלי 4 עונות - אשר משנות את הייעוד של הנעל בלחיצת כפתור 🌟 ביה"ס "אשלים"– משקפי אזהרה – משקפיים אשר מתריעות מפני סכנות בדרך 🌟 ביה"ס "בן גוריון" – קלמר חשמלי – אשר מאפשר שליפה של כלי הכתיבה באופן אוטומטי 🌟 ביה"ס "הגבעה"– אומר אמת – מכשיר דמוי מדחום שמשמש כגלאי אמת ושקר 🌟 ביה"ס "חב"ד"- רובוט פח – רובוט ניקיון ייעודי לפארקים ולשטחים ציבוריים 🌟 ביה"ס "מורשת ישורון"- עיפקליט – עיפרון אשר מופעל באמצעות דיבור ועוד המצאות מקוריות ויצירתיות!

ראש עיריית אופקים, מר איציק דנינו, הודה למיזם "סיסמה לכל תלמיד" על תוכנית "מחשב לכל הכיתה" ועל ההישגים המרשימים אליהם הגיעו התלמידים בזכות התוכנית. הוא ביקש למסור תודה מיוחדת ליו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל, ולתורמים למיזם על התוכנית, כמו גם על התוכניות הייחודיות הרבות, אשר העניק ומעניק המיזם במשאבים ובתוכן לבתי הספר בעיר אופקים זה למעלה מעשור! עם פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת, עם תוכן ערכי המקדם מיומנויות מחשב ומידע ומיומנויות תקשוב, עם הדרכה למורים ולתלמידים, עם ציוד קצה חדשני – באמצעות כל אלה ועוד זוכים התלמידים להגיע מוכנים לאתגרי המאה ה-21 ולחיים בו הלכה למעשה.