יזמות ויזמים חדשים בשדרות 🔍

היום (8.6.2022) התקיים יום שיא עירוני בנושא "חקר יזמות והמצאות" בבי"ס "מדעים אלון" בשדרות, בניהולה של טליה פריאנטה, ובהובלת תלמידי שכבות ה' מבתיה"ס היסודיים בעיר השותפים בתוכנית "מחשב לכל הכיתה" 💻 מבית "סיסמה לכל תלמיד". יום השיא נערך במעמד ראש העיר-מר אלון דוידי, ובהשתתפות מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד"-גב' מגי אסייג, מנהלת תקשוב-דרום ב"סיסמה לכל תלמיד"-גב' שמרית בניטה, מנהלות בתי הספר וצוותי המורים.

ביום זה הציגו התלמידים את ההמצאות שלהם, אשר סיכמו תהליך למידה ארוך טווח בנושא "חקר יזמות והמצאות", בו עסקו במהלך שנת הלימודים בתוכנית "מחשב לכל הכיתה". תוכנית אשר מתמקדת בלמידה מבוססת פרויקטים, המתבססת על למידה אקטיבית, המשלבת בין עשייה לחקירה ולרכישת ידע, כחלק ממיומנויות המאה ה-21, ובשילוב עם ערכים חברתיים של הכלה וסובלנות. הם חקרו לעומק את נושא ההמצאות והיזמות, נחשפו לאנשים שוני צרכים ולמדו על הצרכים שלהם, הגו, יזמו וחשבו, בעבודת צוות שיתופית, על המצאות מקוריות שיסייעו לקהילה בכלל ולשוני הצרכים בפרט, הכינו עלוני שיווק, עיצבו לוגו והכינו את עצמם להצגת התוצרים בפני קהל. התלמידים הציגו המצאות מקוריות, עליהן עמלו על מנת להציגן ביום חגיגי זה. בין ההמצאות שהוצגו: ✨ ביה"ס "אלון"– בקבוק חכם – אשר מתריע על הצורך בשתיית מים ✨ בי"ס "גיל רבין"– משקפי ניווט – אשר מסייעים לכבדי ראייה בניווט בדרך ומייתרים את הצורך בכלבי נחייה ✨ בי"ס "הרואה" – Hearing Smart- ספר אשר מסייע לכבדי ראייה לקרוא ספרים באמצעות השמעת הכתוב ✨ בי"ס "מדעי תורני"– כיסא חכם מדבר – כיסא אשר מיועד לאנשים עם מוגבלות בגפיים התחתונות להתנייע באמצעות דיבור ✨ בי"ס "שקמים מעוז"- שעון מצב רוח – שעון שמזהה מצבי רוח ונותן טיפים לחיזוק עצמי בהתאם. ועוד מגוון רחב של המצאות מקוריות ויצירתיות!

בנוסף ליריד ההמצאות הוענקה היום תעודה למורה נטף שיין, מבית הספר "מדעים אלון", אשר נבחרה, מבין אלפי המורים והמורות השותפים במיזם "סיסמה לכל תלמיד", למורת השבוע המתוקשבת של המיזם, מהנימוקים הבאים: ✅ היותה מורה מקצועית ויצירתית ✅ מובילה תהליכים של למידה מתוקשבת בבית הספר ✅ מהווה דוגמה אישית ✅ יוזמת ומעודדת את התלמידים לחשיבה בסדר גבוה על כל אלו ועוד נמצאה נטף יותר מראויה לקבלת "מורה השבוע" של "סיסמה לכל תלמיד" 👏

ראש העיר, מר אלון דוידי, הודה למיזם "סיסמה לכל תלמיד" ול"מחשב לכל ילד" על התוכנית החשובה "מחשב לכל הכיתה", אשר פועלת בעיר זו השנה השלישית ועל כך שהיא מחוללת שינוי של ממש בלמידה בבתי הספר, ואת פירותיה ראינו היום ביום השיא המרשים ומעורר ההשראה. הוא ביקש לשלוח תודה מיוחדת ליו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד, מר אודי אנג'ל, ולתורמים למיזם על השותפות רבת השנים עם העיר שדרות, שותפות שנמשכת כעשור, במסגרתה זוכים התלמידים למיטב הכלים התקשוביים, תוכניות ייחודיות, הדרכה מלווה, אמצעי קצה מתקדמים ותכנים ערכיים, אשר מסייעים בקידום החינוך בעיר שדרות ומביאים אותה לפסגות חדשות.