יום שיא עירוני "חקר יזמות והמצאות" בנתיבות ✨✨✨✨

היום (19.6.2022) התקיים יום שיא עירוני בנושא "חקר יזמות והמצאות" בהובלת תלמידי שכבה ה' בנתיבות, בבית הספר "נועם אליהו" בעיר, בראשות מנהלת בית הספר-ליאת דורי, ובשיתוף עם מיזם "סיסמה לכל תלמיד". יום השיא נערך במעמד מנהלת אגף הנוער-טל בן דרור, מנהלת תקשוב-דרום מיזם "סיסמה לכל תלמיד"-שמרית בניטה, מנהל התפעול של המיזם-רמי ברטי, מנהלי בתי הספר בעיר ואורחים נוספים.

ביום השיא הציגו תלמידי נתיבות מבחר מההמצאות היצירתיות שלהם, שעליהן עמלו במהלך שנת הלימודים האחרונה במסגרת התוכנית "מחשב לכל הכיתה" 💻, בה פעלו בלמידת חקר מבוססת פרויקטים PBL ורכשו מיומנויות מחשב ומידע, כמו גם ספגו ערכים של נתינה וסובלנות, שעומדת בבסיס התוכנית, שרואה חשיבות רבה בהענקה חזרה לקהילה ולחברה. התלמידים למדו על יזמות והמצאות ומה שביניהן, הם חקרו לעומק את הנושא וחשבו על המצאות מקוריות משלהם שעשויות לסייע לחברה, עבדו בשיתופיות והוציאו תוצרים מעוררי השראה תחת ידיהם. בין ההמצאות שהציגו התלמידות והתלמידים: 🌟 מבית הספר "מערב חדש" ההמצאה כדור חשמל – כדור מקפיא נייד 🌟 מבית הספר ""נועם אורות" ההמצאה קולר מתרגם – קולר שמתרגם את שפת הכלבים 🌟 מבית הספר "נועם אליהו" – ההמצאה וילון הקסם – וילון אשר מיועד לייצר אור מיוחד ומגוון בחדר 🌟 מבית הספר "נתיבי אור" ההמצאה ארון הפלא – ארון שמיועד למצוא לאנשים את מערכת הלבוש המושלמת. 🌟 מבית הספר "רבין" לייזר בול – רובה לייזר שמייצר אש עוצמתית למרחק רב.

מנהלת אגף הנוער, טל בן דרור, סיפרה שכאימא לילדה בכיתה ו' בבית הספר "נועם אליהו", היא חווה את התוכנית מקרוב, ורואה את ההתקדמות של בתי הספר בעיר, אשר גם נתרמים מהתוכנית וגם תורמים חזרה לקהילה. היא ביקשה להודות למיזם "סיסמה לכל תלמיד", לעומד בראשו מר אודי אנג'ל ולתורמים למיזם על התוכנית "מחשב לכל הכיתה", כמו גם על התוכניות הרבות האחרות שמביא המיזם לפתחם של בתי הספר בעיר זה 12 שנים ברציפות ועל התרומה האדירה שיש לתוכניות אלה לתלמידי נתיבות.