"חינוך לשילוב" בנהריה

יו"ר "סיסמה לכל תלמיד" בביקור בסימן "חינוך לשילוב" בנהריה ❤

אתמול (1.3) התקיים ביקור של נשיא וראייטי ישראל ויו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל, ומנכ"לית המיזם, גב' מגי אסייג, במעמד ראש עיריית נהריה, מר רונן מרלי, בבית הספר "גולדה מאיר - רעות" בעיר, בהובלת המנהלת איריס מלכה אללוף.

הביקור עמד בסימן "חינוך לשילוב", תוכנית מבית "סיסמה לכל תלמיד", אשר מטרותיה המרכזיות הן צמצום פערים חברתיים, בין תלמידי החינוך הרגיל לבין תלמידים עם צרכים מיוחדים, על ידי הנחלת ערכים של סובלנות, קבלת האחר והכלה, תוך שימוש באמצעים מתוקשבים ובסביבות טכנולוגיות עתירות ידע, וכן העצמת מסוגלותם של תלמידים עם צרכים מיוחדים ותלמידי חינוך מיוחד במסגרת החינוך הרגיל באמצעות שילוב התקשוב בתהליכים חברתיים ולימודיים. הביקור החל ב"גולדטק", המרכז המתקדם לחקר וליזמות של בית הספר, בבמת TED בה צפו ביוזמות של התלמידים, אשר לוקחים חלק בתוכנית "חינוך לשילוב". לאחר מכן ביקרו האורחים בתחנות השונות וביניהן: תחנת חקר החלל - חקר מטאורים, תוך שימוש ב-VR; תחנת רובוטיקה – דגמים בתלת ממד של מערכת השמש; חקר הים – שרשרת המזון של החיים מתחת לפני המים, תוך שימוש במקרן דינאמיק קלאס ועוד. אחר כך ביקרו האורחים בחממות הסמוכות ל"גולדטק", אשר משלבות כלים דיגיטליים בעבודת אדמה. משם המשיכו לאולם הספורט, בו התקיים משחק ידידות בין נבחרת הכדורסל עירוני "גשם" נהריה לתלמידי ו'5, אשר אימצה את תלמידי הכיתה, כחלק מתרומה לקהילה. לקבוצות המעורבות הצטרפו גם ראש העיר ויו"ר המיזם. 🏀

בתום הביקור בבית הספר התקיים טקס הענקת תעודה לשושי חן, רכזת התקשוב ומחנכת כיתה ד', אשר נבחרה למורת השבוע המתוקשבת של מיזם "סיסמה לכל תלמיד". 🎉

לאחר הביקור בבית הספר הגיעו האורחים ללשכת ראש העיר, מר רונן מרלי, שהציג את החזון החינוכי שלו, לרבות תוכנית "חינוך לשילוב", אשר בכוונתו להרחיב לרמה העירונית.

יו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל: "התוכנית "חינוך לשילוב" החלה לפני כ-3 שנים באילת ומאז התרחבה לבתי ספר ויישובים נוספים. אני שמח לראות שהתוכנית מהווה היום חלק בלתי נפרד מהחזון החינוכי של העיר, בהיותה משלבת את חזוני האישי, אשר לאורו אני פועל לאורך השנים למען ילדי החינוך המיוחד, הן בכובעי כנשיא "וראייטי ישראל" והן כיו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד". מאוד התרשמתי מהפעילות בבית הספר "גולדה מאיר" ובפרט מהתוכנית "חינוך לשילוב", אשר הרחיבה את פעילותה מחוץ לכותלי הכיתה אל רחבי בית הספר וכן מהיוזמות הנפלאות והמקוריות של היזמים הצעירים. אני רוצה להודות לראש העיר, מר רונן מרלי, על שיתוף הפעולה ועל כך שהציב את תוכנית "חינוך לשילוב" על סדר היום, ושילב אותה בחזון החינוכי של העיר ולאחל לנו עוד שנים רבות של עשייה פורה למען ילדי העיר."