חדשנות דיגיטלית בדאלית אלכרמל

צועדים בשביל העתיד - חדשנות דיגיטלית בחינוך בדאלית אלכרמל 🚶‍♂️🚶‍♀️

היום (7.6.2022) התקיים יום שיא בסימן חדשנות דיגיטלית בחינוך בבית הספר דאליה א' – אלמסאר ע"ש חסון יוסף חסון, בדאלית אלכרמל, בהובלת מנהל בית הספר, רושדי חסון, ובשיתוף עם מיזם "סיסמה לכל תלמיד".

יום השיא התקיים במעמד ראש המועצה המקומית-מר רפיק חלבי ומנהלת אגף החינוך, ד"ר חיה ילינק, ובהשתתפות מנכ"לית סיסמה לכל תלמיד"-גב' מגי אסייג, מנכ"לית "מחשב לכל ילד"-גב' אורלי תמיר; מנהל תקשוב-מגזר "סיסמה לכל תלמיד"-מר פיאד נפאע ומכובדים נוספים. בביקור הציג בית הספר את פעילותו הענפה בתחום התקשוב במסגרת התוכניות הרבות שמלוות את בית הספר במסגרת התכנים הערכיים של מיזם "סיסמה לכל תלמיד" בו הוא שותף למעלה מעשור, וכן בתוכנית "מחשב לכל הכיתה", בה לוקח חלק בית הספר בשנתיים האחרונות.

יום השיא נפתח בחניכת כיתת המחשבים החדשה בתרומת מיזם "סיסמה לכל תלמיד", לאחר חניכת חדר המחשבים החדש עברו האורחים בתחנות השונות שהוקמו בבית הספר ואשר הציגו את החדשנות הדיגיטלית שמתרחשת בבית הספר מהלכה למעשה בשיתוף מיזם סיסמה לכל תלמיד במהלך כל השנה. בין התחנות בהן ביקרו האורחים: 💻 צוות מנצח – פעילות התלמידים בפלטפורמת ה-Teams 💻 קרא וכל העולם ייפתח לפניך – שימוש התלמידים בכלי "התקדמות קריאה" 💻 העתיד כבר כאן – פעילות קבוצת הרובוטיקה 💻 בין העבר לעתיד – פעילות הקשר רב דורי אשר כולה מונגשת בפלטפורמה הדיגיטלית של מיזם "סיסמה לכל תלמיד" 💻 אם אתה יכול לחלום את זה – אתה יכול לעשות את זה – התלמידים בונים את בית ספר החלומות במיינקראפט, במסגרת התוכנית "מחשב לכל הכיתה" 💻 אנגלית שפה גלובלית - שיעורי אנגלית בכיתה ד' שהפכו כמעט כולם מתוקשבים בזכות המחשבים שקיבלו בתוכנית 💻 חדר בריחה מקוון באנגלית 💻 הסופרים של העתיד - פרויקט בית ספרי לעידוד כתיבה מקוונת 💻 מים שקטים חודרים עמוק - פרויקט במדעים בנושא מים. את כל הפעילויות האלה ועוד הציגו התלמידות והתלמידים, אשר משתתפים בשיעורים ובפעילויות המתוקשבות המתקיימות בבית הספר על גבי הפלטפורמה הדיגיטלית של המיזם ובשיתוף איתו. פעילויות אשר מקדמות מיומנויות תקשוב ומיומנויות מחשב ומידע, כמו גם ערכים חברתיים של סובלנות והכלה.

ראש מועצת דאלית אלכרמל, מר רפיק חלבי, הודה למיזם "סיסמה לכל תלמיד" על השותפות רבת השנים עם המיזם ועל התוכניות הייחודיות שמזמן המיזם לבית הספר, לרבות תוכנית "מחשב לכל הכיתה" בשיתוף עם "מחשב לכל ילד". הוא ביקש לשלוח תודה מיוחדת ליו"ר המיזם, מר אודי אנג'ל, על התרומה הנדיבה של כיתת המחשבים ועל תרומת המיזם לבית הספר במשך 13 שנים של פעילות מתוקשבת, עם תוכניות ייחודיות, ציוד קצה, ליווי אישי והדרכה, שבהם זוכה בית הספר ממיזם "סיסמה לכל תלמיד".