תוכנית בעקבות הקול שלי - קרית גת

אתמול (28.2) נחנכה בקריית גת התוכנית "בעקבות הקול שלי" מבית "סיסמה לכל תלמיד", אשר מבוססת על הספר הנושא את שם התוכנית.

מפגש חנוכת התוכנית התקיים במעמד ראש העיר, מר אבירם דהרי, והשתתפו בו כותבות הספר, גב' אסנת שיר-וישינסקי וד"ר פנינית רוסו-נצר, מנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג, מנהלת מחלקת החינוך, גב' זהבה גור, מנהלות בתי הספר המשתתפים בתוכנית, מחנכות כיתות ומורים מקצועיים.

"בעקבות הקול שלי" הוא ספר ראשון בסדרת ספרים בנושאים המעסיקים ילדים ומבוגרים ומתוּוכים באמצעות פסיכולוגיה חיובית. בספר מוצגת סיטואציה שכיחה שבה ילדים כמו דני נמנעים מלבטא את עצמם בכיתה, במהלך הסיפור דני יוצא להרפתקה, במסגרתה הוא מגלה את הקול שלו, את חוזקותיו ומעלותיו. הספר מהווה תשתית ללימוד והעצמה אישית של התלמידים, תוך התמודדות עם פחדים וחששות בדרך חיובית, וזאת בשילוב עם מיומנויות מחשב וכלים דיגיטליים מתקדמים, אשר יזמנו להם למידה חווייתית ומשמעותית. במפגש חולק הספר לנציגי תשעת בתי ספר היסודיים בעיר, אשר לוקחים חלק בתוכנית: בגין, בן צבי, דוד אלעזר, יד יצחק, כרמים, משואה, שפרינצק, שבזי ורשב"י.

מנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג: "מידי שנה אנו מקפידים להתחדש במיזם "סיסמה לכל תלמיד" במגוון תוכניות ייחודיות, אשר משלבות תחומי דעת ונושאים שונים, שנמצאים על סדר היום, יחד עם מיומנויות וכלים דיגיטליים של המאה ה-21. גם השנה אנו שמחים לחנוך תוכנית חדשה עבור תלמידי בתי הספר בקריית גת, אשר שותפים במיזם זה עשור, ובמיוחד תוכנית העוסקת בתחום הלמידה הרגשית-חברתית (SEL), אשר בתקופה מורכבת זו חשובה לעין ערוך. אני מבקשת להודות לכותבות הספר על שיתוף הפעולה ועל מתן הדגשים הדידקטיים בבניית התוכנית. כמו כן אני מבקשת להודות לעיריית קריית גת על שותפות רבת שנים ולאחל הצלחה רבה לתלמידות ולתלמידים הלוקחים חלק בתוכנית החשובה והמעצימה."