בית ספר "יהלום" בעפולה מציג

חדשנות דיגיטלית בעפולה

בית ספר "יהלום" בעפולה מציג: חדשנות דיגיטלית מבית "סיסמה לכל תלמיד"

בתאריך 24/5/2021 אירח ראש עיריית עפולה, מר אבי אלקבץ, את הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ואת יו"ר דירקטוריון Group ICL בבית ספר "יהלום", בו הוצגו מגוון הפרויקטים והשירותים אותם מעניק המיזם לבתי הספר היסודיים בעיר. הביקור התקיים במעמד יו"ר דירקטוריון ICL ומנכ"ל החברה לישראל, מר יואב דופלט, יו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל, מנכ"לית "מחשב לכל ילד", גב' אורלי תמיר, מנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג, מנהלת אגף החינוך, גב' טינה ולדמן, איש העסקים, מר אנדי רם ומכובדים נוספים.

בית הספר הציג את המנעד הרחב של הפעילויות שמתקיימות בו. האורחים עברו בתחנות השונות שהוקמו בבית הספר, בהן זכו לראות איך בית הספר מיישם את התקשוב, הלכה למעשה, בכלים ובאמצעים שמזמן להם המיזם. בתחנות נחשפו האורחים לפורטל החדש של בית הספר; שירותי הענן שמהם נהנים התלמידים וצוות המורים; גישה למיינקראפט לחינוך; מערכת לניהול פדגוגי "סקולי"; גישה למרחבי Teams של מיקרוסופט; פרויקט "מחשב לכל הכיתה", במסגרתו הוענקו עד כה מחשבים לכ-1,000 תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר; תוכנית "מחשב לכל ילד", בה למעלה מ-400 משפחות בעיר קיבלו מחשבים נייחים לבתיהם ועוד. במהלך הביקור חנכו האורחים את חדר המחשבים, תרומת "סיסמה לכל תלמיד" והסירו את הלוט מעל שלט הכיתה, אשר מצוידת במיטב הטכנולוגיות החדשניות. בסיום סיפרו מנהלת בית הספר, גב' פרח בר כהן, וצוות המורות על התוכנית ועל השנה האחרונה שחייבה אותן ואת התלמידים ללמוד בצורה מקוונת, וציינו כי הודות למיזם היו ערוכות ומוכנות לכך מבעוד מועד. לאחר הביקור בבית הספר, ערכו האורחים סיור בבית יד לבנים, ולסיום נהנו ממופע שהכינו בוגרי בית ספר רימון בעיר.

בתום הביקור הודה ראש העיר, מר אבי אלקבץ, ל"סיסמה לכל תלמיד" ולתורמים, על ההזדמנות שנפלה בחלקה של העיר להיות חלק ממיזם שמקדם את התקשוב בבתיה"ס בעיר, ואמר שהמחשב שמקבלים בתי הספר, מהווה כלי לתהליך המשמעותי באמת אותו מקיים המיזם בבתי הספר. תהליך שהמיזם מבצע באמצעות הדרכה, הטמעה וליווי צמוד של המורים והתלמידים, אשר מאפשרים לראות את התוצרים בפרק זמן קצר מאוד. דבר אשר אינו רווח בדרך כלל בתחום החינוך. הוא הדגיש כי הביקור מעיד יותר מכל שההשקעה בחינוך משתלמת, וכי השותפות האמיתית של המיזם מעודדת את העשייה ואת חדוות היצירה בבתי הספר בו נמצא המיזם.

יו"ר "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל סיכם: "כדי לצמצם את הפערים בחברה צריך להתחיל כבר בגיל צעיר. לצד צמצום הפערים הדיגיטליים, אנו פועלים להנחלת ערכים באמצעות עיסוק בנושאים נגד אלימות, חברתיות, אחריות ושיתוף, על מנת להביא את הבוגרים להיות אזרחים טובים ומועילים בחברה הישראלית. התרשמתי מהעשייה העירונית בעפולה. זה ביקור העבודה הראשון בעפולה אבל בוודאי לא האחרון. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לתורמים שלנו לאורך השנים, ובראשם לתורמת המרכזית למיזם, חברת ICL, ולעומד בראשה, מר יואב דופלט, תודה לשותפים שלנו ב"מחשב לכל ילד", ולראש העיר, מר אבי אלקבץ, אני רוצה לאחל שותפות ארוכת שנים למען קידום החינוך של ילדי עפולה".