תלמידים, מורים והורים יקרים   

"מכל מלמדיי השכלתי" מספר לנו ספר תהילים, ואכן כל מי שעוסק במלאכה המבורכת של חינוך מבקש להעניק ידע ומיומנויות לתלמידיו – אך גם לעצמו. לאורך ההיסטוריה האנושית יצר לו האדם כלים כדי לענות על הצורך האנושי הבסיסי של הבנת העולם הסובב אותנו, להרחיב את אופקיו ולהגדיל את ידיעותיו. בעולם המודרני של ימינו, המדע והטכנולוגיה שנבנו על בסיס כלים אלה, הם אבני היסוד של האדם, המאפשרים לו להמשיך ולהתפתח, ולצעוד אל עבר העתיד.

מיזם "סיסמה לכל תלמיד" נולד מתוך הרצון והשאיפה להעניק לכל תלמיד ותלמידה בישראל כלים שיסייעו לצמצם את פער המודעות, התשתיות והמיומנויות ולהביא לניצול מיטבי של מערכות המידע העומדות כיום לרשותנו. כך, אנו מאמינים, נוכל להפוך את החינוך והלמידה ליעילים ולמהנים יותר, ואת התלמידים לסקרנים ויצירתיים יותר. המשאב האנושי הוא המשאב היקר ביותר של ישראל, שאינה ברוכת משאבים אחרים, וחובתנו היא לטפח ולפתח אותו, כדי שנוכל להמשיך ולהעפיל לפסגות חדשות.

בזכות התורמים שהפכו את המיזם הזה לאפשרי - ICL, חברת XT, החברה לישראל, OPCROTEM - אנו מסוגלים כיום לחבר בין תשתיות, תוכן והדרכה ביותר ויותר בתי ספר מדי שנה. בתי הספר המתוקשבים יוצרים קשר ושיתופיות בין תלמידים, הורים ומורים, והופכים את כולם לשותפים שווים בדרך המשותפת.

גם אני גאה להיות שותפה לדרך, וכמי שעומדת בראש מיזם "סיסמה לכל תלמיד", בכוונתי להמשיך ולסייע בהתמודדות עם האתגרים המקצועיים, הפדגוגיים והטכנולוגיים הניצבים לפתחנו מדי יום ביומו. יחד נמשיך לפעול לצמצום הפער הדיגיטלי והפערים החברתיים, ונמשיך לעודד שיתופיות, מקצועיות ותפיסות של ניהול ידע, לטובת דור העתיד שאליו נושאים כולנו את עינינו.