שלום רב,

מפגש עסקים, שקיימתי לפני למעלה מעשור בטירת הכרמל בענייני חברת צים, הצית אצלי את החלום למיזם "סיסמה לכל תלמיד". מיזם חינוכי-חברתי, ללא מטרות רווח, אשר פועל כיום ביותר מ-250 בתי ספר ב-50 יישובים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל.

ההארה של הצורך בשינוי ובהתאמת הסביבה הלימודית לקדמה הטכנולוגית הביאה אותי עד לירוחם לפגוש את מפקדי לשעבר, עמרם מצנע, ראש מועצת ירוחם לשעבר. מועצה מקומית בה התחלנו את הדרך עם 5 בתי ספר וכיום אנו פרוסים לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל, מאילת בדרום ועד מבואות החרמון בצפון, בכל המגזרים של האוכלוסייה: יהודים, צ'רקסים, דרוזים, מוסלמים, נוצרים, חילונים ודתיים עם כ-110,000 תלמידים מורים ומנהלים המשתתפים בו.

מיזם "סיסמה לכל תלמיד" הוקם במטרה לצמצם פערים חברתיים באמצעות צמצום פערים טכנולוגיים, ואנחנו עושים זאת כבר משלב הלימוד בבית הספר, מתוך אמונה שקיים קשר ישיר בין לימודים להצלחה ובין הצלחה להשתלבות מיטבית בחברה ובקהילה. בחזוננו אנו שואפים לייצר שוויון הזדמנויות לכל ילד וילדה באשר הם ולקרב את הפריפריה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, אותה אנו מנגישים לילדים ולמורים והופכים אותה לידידותית ונוחה למשתמש.

המיזם מקיים את פעילותו מאז היווסדו בשנת 2006 בשיתוף פעולה מלא עם ראשי הערים, מנהלי בתי הספר וצוותי המורים, וכמובן בעזרתם האדיבה של התורמים שלנו: ICL, חברת XT, החברה לישראל, OPCROTEM, ועוד רבים וטובים שתרמו למיזם במרוצת השנים. 

ילדי ישראל הם המפתח להצלחה של מדינת ישראל בעתיד. אני קורא לכל מי שרואה בחינוך ערך עליון ומאמין בשוויון הזדמנויות לכול, להצטרף אלינו למסע לקידום החינוך המתוקשב בישראל.

 לאחר הלחם, החינוך הוא צורך האומה  - ז'ורז' דנטון